سامانه پیامک پیام رسون

پیشرفته ترین سامانه پیام کوتاه در ایران

اگر با روش های درست به بازاریابی پیامکی بپردازید، نه تنها مزاحم مشتری نیستید، بلکه برای او مفید هم خواهید بود. مطالب وبگاه ما را دنبال کنید تا از این موضوع مطلع شوید.

هم اکنون، برای مشاوره رایگان تماس بگیرید: 071 - 37325725

اشتباهات جبران ناپذیر در بازاریابی پیامکی

29 بهمن 1397 102 0 0

اشتباهات جبران ناپذیر در بازاریابی پیامکی

 

متن از پنل اس ام اس شیراز

همیشه اشتباهات در زندگی ما نقش خیلی مهمی دارند .گاهی اشتباهات کوچک و قابل جبران هستند و گاهی هم بزرگ و غیر قابل جبران این مسئله در دنیای بازاریابی اینترنتی و بازاریابی اس ام اسی و دیگر موارد نیز صادق است ، شما با یک اشتباه ممکن است خیلی از مشتریان خود را از دست بدهید یا دیدگاهشان را نسبت به خودتان کاملا عوض کنید.

فرض کنید شما یک فروشگاه دارید و می خواهید در روز 13 فروردین جنستان را با تخفیف ارائه کنید ، اما به جای نوشتن 13 می نویسید 12 فروردین خوب یا باید دوباره یک پیام دیگر ارسال کنید و آن را تصحیح کنید که بسیار غیر حرفه ای بوده و باعث عدم جلب مشتریانتان می شود یا متوجه اشتباه نمیشوید و مشتریانی که روز 12 هم برای خرید می آیند با دیدن این که تخفیفی در کار نیست کاملا نا امید می شوند و دیگر مشتری شما نخواهند بود.

در ادامه چند نمونه اشتباه در ارسال یک پیامک که ممکن است به کسب و کار شما آسیب برساند ، را با هم بررسی می کنیم .

 

** پنل پیامک شیراز ** نمایندگی پیامک ** اپراتور تبلیغات صوتی **

 

 

ارسال بیش از حد پیام ها یا نه به اندازه کافی

 

مانند بسیاری از روش های بازاریابی دیگر باید برای ارسال پیام تعادل برقرار کرد. همیشه نمی توان از یک قاعده خاصی جهت ارسال اس ام اس پیروی کرد برای پیدا کردن فرکانس تعادلی مناسب برای کسب و کار خودتان جهت ارسال پیام به اندازه به چندین اجزا مختلف نیاز دارید.

نکته مهم این است که هر پیامی که ارسال می کنید باید ارزشی را برای یک بخش مخاطب خاص فراهم کند.

برخی از بازاریابان فقط هرچند وقت یک بار برای مشتریان خود پیامک ارسال می کنند و فرصت خود را برای ایجاد یک گفتگوی معنا دار با مخاطبان را از دست می دهند. بعضی دیگر هر روز چندین پیامک را ارسال می کنند که برای مخاطب هیچ ارزشی ندارد.

 

اگر می خواهید میزان مناسب ارسال پیامک برای مشتریان خود را پیدا کنید که برای کسب و کارتان مناسب باشد، با این دستورالعملها شروع کنید:

 

 

** تبلیغات صوتی ** پیامک صوتی ** ارسال بلک لیست **

 

با ساخت یک تقویم برای بازاریابی پیامکی شروع کنید. در تقویم، حداقل سه روز در هفته را که می خواهید پیامک ارسال کنید، برجسته کنید. ارسال نیمه منظم و هفتگی یکی از راه هایی است که می توانید کسب و کار خودتان را همیشه در ذهن مخاطب نگه دارید بدون این که مزاحمتی برای آن ها ایجاد کنید.

قبل از اینکه پیام را ارسال کنید از خودتان بپرسید که آیا این پیام برای مخاطب ارزشی ایجاد می کند.شما نباید فقط بخاطر اینکه امروز باید یک پیام ارسال کنید هر متنی را برای مخاطبان خود بفرستید.

 

ارسال نوع نادرست پیام

از آنجایی که پیام های متنی شکل ارتباطی صمیمی تری نسبت به روش های بازاریابی دیگر دارد بنابراین شما بایستی قبل از ارسال پیام در نظر بگیرید که مخاطبان شما چه چیزی را در متن شما می خواهند ببینند. اگر شما به این مورد خوب عمل کنید به سطح بالایی از مشارکت با مشتریان خود می رسید. و اگر شما پیام های نادرستی را ارسال می کنید نه تنها باعث از دست دادن مشتریان خود می شوید بلکه ممکن است کسب و کار خودتان را نیز از دست بدهید.

 

 

ارسال پیشنهادات غیر منحصر به فرد و تبلیغات نا مربوط

افرادی که در لیست شما قرار می گیرند ، باید کاری کنید که احساس خاصی داشته باشند شما باید اطمینان حاصل کنید که آنها پیشنهادات و اطلاعاتی را دریافت می کنند که فقط برای افراد موجود در فهرست شما ارسال می شود. ارسال پیام های عمومی موردی ندارد اما باید به آن ها پیام هایی که برای مشتریان ارزمند است را نیز اضافه کنید برای مثال

اگر شما یک رستوران دارید، مشترکین باید به تخفیفات و پیشنهادات منحصر به فردی که به عموم مردم داده نمی شود دسترسی داشته باشند

ممکن است شما بخواهید یک همایش یا یک کنسرت برگزار کنید در این صورت می توانید دسترسی سریع به بلیط ها را برای افرادی که در لیست پیامکی شما قرار دارند را بدهید.

اگر شما مکانی دارید که در تاریخ مشخصی قرار است باز شود می توانید قبل از اینکه به عموم مردم گفته شود به مشترکین خود اطلاع دهید.

 

 

** ارسال انبوه سیم کارت ** پیام رسون ** نمایندگی پیامک شیراز **

 

 

استفاده از علائم اختصاری

نکته مهم این است که پیام های شما باید واضح و مختصر باشند و مارک منحصر به فرد خود را نشان دهند. شما نمیخواهید ریسک خوانده نشدن پیامتان را فقط به خاطر اینکه مشتریانتان توانایی خواندن متن با علائم های اختصاری زیادی که گذاشتید را ندارند بکنید.

همیشه باید تلاش کنید از کلمات کامل استفاده کنید، به جز مواردی که علائم اختصاری بسیار شناخته شده باشند و در هر رسانه بازاریابی معنی دار باشند، از جمله استفاده از علائم اختصاری برای نامه های دولتی یا سایر مکان های شناخته شده محلی.

 

نگنجاندن یک فراخوان عمل

برخلاف رسانه های بازاریابی فردی مثل بیلبوردها و شبکه های تلویزیون، پیام های متنی شما باید به گونه ای طراحی شود تا بتواند با مشتریان خود تعامل برقرار کند

اگر شما نتوانستید این کار را انجام دهید، اس ام اس های شما بجای تبدیل شدن به یک کانال بازاریابی قدرتمند فقط به یک کانال چت تبدیل می شود .

چند روش برای اینکه بتوانید بفهمید که آیا موفق به انجام آن شدید یا خیر

ابتدا نمونه ای از پیام را برای یکی از همکاران یا آشنایان خود بفرستید اگر آنها تمایل به برقراری تعامل داشتند که هیچ اگر نداشتند بایستی متن پیامتان را عوض کنید.

هر پیامی که شما ارسال می کنید باید شامل یک فرم تماس برای پاسخ گویی به مشتریان باشد.

یک لیست جداگانه و گلچین از مشتریانی که همیشه مشتاق به پاسخ دادن پیام ها هستند ایجاد کنید

شما می توایند دیگر رسانه های خودتان مثل پیج شبکه های اجتماعی خود را در قالب یک اس ام اس به عنوان بخشی از بازاریابی پیامکی برای مشتریان خود ارسال کنید.

 

شرکت تک رایان سپهر خاورمیانه

09164900129**07137325725