سامانه پیامک پیام رسون

پیشرفته ترین سامانه پیام کوتاه در ایران

اگر با روش های درست به بازاریابی پیامکی بپردازید، نه تنها مزاحم مشتری نیستید، بلکه برای او مفید هم خواهید بود. مطالب وبگاه ما را دنبال کنید تا از این موضوع مطلع شوید.

هم اکنون، برای مشاوره رایگان تماس بگیرید: 071 - 91009091

تجارت الکترونیک با پنل پیامک

22 فروردین 1398 223 0 0

 

 

کسب و کار الکترونیک

 

 

 

پنل اس ام اس

 

 

متن از پنل اس ام اس شیراز

کسب و کار الکترونیک  ، به کلیه  اقداماتی که برای کاربردی کردن کلیه سیستم‌های اطلاعاتی ، جهت تقویت و کنترل فرآیندهای کسب و کار  صورت میپذیرد ، گفته میشود . امروزه این فرآیندها با استفاده از تکنولوژی‌های مبتنی بر وب توسعه می‌یابند.

کسب و کار الکترونیکی،  در یک تعریف ساده ، انجام کسب و کار  با استفاده از ارتباطات و ابزارهای مرتبط مانند :  پنل اس ام اس ، پنل پیامک ، اپراتورتبلیغات صوتی و ... گفته میشود .تجارت الکترونیک از این دست دارای مفهومی کوچک‌تر و محدودتر نسبت به کسب و کار الکترونیکی است.

 

در تجارت الکترونیک ، حتماً باید بین دو طرف پول رد و بدل شود (تا به مفهوم تجارت برسیم) ولی در کسب و کار الکترونیک ، لازم نیست پولی مبادله گردد برخی نیز کسب و کار الکترونیک را ترکیبی از تجارت الکترونیک ، هوشمندی شرکت‌ها ، مدیریت ارتباط با مشتری ، مدیریت زنجیره ،  تأمین و برنامه‌ریزی منابع شرکت می‌دانند .

 

 

کسب و کار الکترونیک تعاریف متعددی دارد  :

 

کسب و کار الکترونیک ، وسیله‌ای است که مسیر رسیدن بنگاه‌ها ، به بازار را هموار می‌سازد. مسیری که مشتریان در آنجا اقدام به خرید کالا و خدمات می‌کنند.

کسب و کار الکترونیک ، وسیله‌ای است که به استفاده‌کنندگان ،  امکان رسیدن به مشتریان مؤثر و کارآمد را فراهم می‌سازد.

کسب و کار الکترونیک ، ابزاری برای ، هدایت تجارت از طریق شبکه‌های الکترونیک ، نظیر اینترنت و شبکه جهانی است.

 

تفاوت کسب و کار الکترونیک و تجارت الکترونیک

 

کسب و کار الکترونیک به مفهوم کلی ، شامل به‌کارگیری فنآوری‌های جدید ، برای برقراری ارتباطات زنجیره‌ای بین سازندگان ، فروشندگان ، عرضه‌کنندگان و به‌طور کلی ارائه دهندگان کالا و خدمات از یک سو و خریدار و مصرف‌کننده یا به‌طور کلی مشتری از سوی دیگر است و نتیجه آن اتخاذ تصمیم‌های بهتر ، بهینه‌سازی کالا و خدمات ، کاهش هزینه‌ها و گشودن کانال‌های جدید است ، ولی تجارت الکترونیک به هر شکلی از نقل و انتقالات در تجارت که در آن طرفین ، بیشتر از طریق الکترونیکی با یکدیگر در تماس هستند تا از طریق نقل و انتقالات فیزیکی گفته میشود .

 

به عبارت دیگر ، تجارت الکترونیک زیربخشی از کسب و کار الکترونیک در سازمان‌ها است ، زیرا در کسب و کار الکترونیک  ، شکل الکترونیکی کلیه فرایندهای کسب و کار سازمان از قبیل تولید ، تحقیق و توسعه امور اداری ، مالی ، مدیریت نیروی انسانی ،  پشتیبانی و تجارت مطرح است. در حالی که در تجارت الکترونیک تنها فرایند تجارت سازمان به صورت الکترونیک ، یک جزء بنیادی از کسب و کار الکترونیک به حساب می‌آید.

 

کسب و کار الکترونیک ،  باعث ایجاد روابط و داد و ستد با بازار جهانی گردد. محیط تجاری شرکت ، ممکن است  شامل یک شبکه ، جهت دسترسی به سازمان‌های عمومی یا شبکه‌هایی که با محافظت خاص برای دسترسی افرادی خاص طراحی شده ، یا حتی شبکه داخلی باشد که برای دسترسی افراد و کارمندان داخل شرکت طراحی شده‌است. کسب و کار الکترونیک ، تنها قراردادن یک صفحه شبکه‌ای نیست ،  بلکه محیط مدل‌های تجاری اعم از تجارت با کارمندان ، مشتریان ، تأمین‌کنندگان و شرکا است .

 

مزایای کسب و کار الکترونیک

نزدیک شدن ارتباطات

دستیابی به بازارهای جدید

افزایش میزان فروش و سود

حذف هزینه‌هایی مانند تهیه کاغذ، چاپ، بروشور و کاتالوگ

کاهش هزینه‌های معاملاتی و تدارکاتی

بهبود مدیریت بر روابط مصرف‌کننده ، عرضه‌کننده و کارکنان

کاهش آلودگی محیط زیست ، ترافیک و ازدحام

 

 

با ما ، تفاوت را تجربه کنید .

شرکت تک رایان سپهرخاورمیانه

091654900129***07137325725