سامانه پیامک پیام رسون

پیشرفته ترین سامانه پیام کوتاه در ایران

اگر با روش های درست به بازاریابی پیامکی بپردازید، نه تنها مزاحم مشتری نیستید، بلکه برای او مفید هم خواهید بود. مطالب وبگاه ما را دنبال کنید تا از این موضوع مطلع شوید.

هم اکنون، برای مشاوره رایگان تماس بگیرید: 071 - 91009091

نحوه حفظ و جذب مشتری

7 فروردین 1398 225 0 0

 حفظ  و جذب مشتریان                                                                                            smsreson.info                               

 

 

 

 

پنل پیامک

 

 

 

متن از پنل اس ام اس شیراز

در دنیای تجارت تامروز ، حفظ و نگهداری از مشتریان ثابت و با وفا ، و افزایش مشتری  از مهنترین معقوله ، در دنیای کسب و کار بشمار میرود . پنل اس ام اس  و پنل پیامک شیراز ،  این افتخار را دارد تا با بیش از یک دهه تجربه مفید کاری بهترین روشها را با ، پنل پیامک ، تبلیغات صوتی ، ارسال بلک لیست و .... برای حفظ و جذب مشتریان تان در اختیارتان میگذارد . شما میتوانید ،  لیست  قابل توجهی از مخاطبین  را  با  استفاده  از  بازاریابی اس ام اسی و تبلیغات پیامکی جمع آوری کنید ، اما در مورد حفظ آنها اطلاعات چندانی ندارید،  ما شما را در این امر یاری میکنیم . ایجاد لیست مخاطب یک چیز است ، اما نگه داشتن آن چیز دیگری است ، بهترین شیوه های حفظ لیست مخاطبین بازاریابی پیامکی را در شرح میدهیم :

 

 

 

 

 

 1* ایجاد انگیزه

 

بعضی از مخاطبین ، روزانه تمام وقت خود را ،با تلفن همراه خود میگذرانند ، و در حالی که از تبلیغات پیامکی  بیشمار خسته شده اند و  مطالب سرگرم کننده ای مانند :  پیشنهاد منحصر به فرد ، کوپن ها  و بن تخفیف از طریق پیامک متنی دریافت نکرده اند ، اطمینان حاصل کنید ،که شما به مشتریانی تخفیف می دهید که فقط از طریق تلفن های خود ، بن تخفیف یا درصد تخفیف را دریافت کرده اند . اکثر مردم برای 10٪ تخفیف جهت تعویض روغن خودرو و یا هشدار در مورد تاریخ و زمان فروش بزرگ با 50 % OFF ، خوشحال خواهند شد .

 

 

 

2 * تحقیقات میدانی

همانطور که برای بیشتر چیزها ، قبل از انجام آن  تحقیقات و بررسی کمی انجام می شود ، مقداری از زمان این تحقیقات  را با یادگیری آنچه که مشتریان شما میخواهند بگذارید و صرف کنید ، کاهش دهید ، قطعا به میزان قابل توجهی به شما در  استراتژی بازاریابی تلفن همراه، کمک خواهد کرد و بسیار موثرتر است . یاد بگیرید چه چیزی در گذشته کار کاربرد داشته و چه چیزی بی فایده بوده است ، آنچه مشتریان شما دوست دارند و اطلاعات مفید دیگری که شما و تیم تان به دست آورده اید ، برای جلب رضایت مصرف کننده ، استفاده کنید.

 

  

 

3 * منطقه زمانی و زمان بندی 

موفقیت کمپین های بازاریابی تلفن همراه ، با توجه به زمان بندی و مناطق زمانی حتمی است ! علاوه بر تحقیق در مورد بهترین زمان ها برای ارسال پیامک های تبلیغاتی  ، از مناطق زمانی مشتری مطلع شوید . ارسال پیام ها در ساعت 6 صبح جمعه یا 12 شب در یک روز دیگر به شما کمک نخواهد کرد که لیست پیامکی خود را ارتقا دهید و یا  پیشنهادات تخفیف را ارسال کنید . مشتریان از آگاهی منطقه زمانی قدردانی خواهند کرد که رابطه شما را با آنها تقویت می کند و حتی از طریق بررسی مشتریان مثبت به گسترش نام تجاری خود کمک می کند.

 

 

 

4 * سهولت تجربه تلفن همراه

همیشه احتیاجی به هشدار پیام های متنی که نیاز زیادی به زمان و یا استفاده از دستگاه های خارجی نیست . به عنوان مثال ، تعداد کمی از افراد علاقه مند به کوپن هایی هستند که باید چاپ کنند ، مخصوصا اگر آنها دسترسی آسان به چاپگر نداشته باشند . یک کمپین پیام رسان متناسب ایجاد کنید و با استفاده از ارسال معاملات و تخفیف ها با استفاده از  بارکد ها و اسکن آسان در ثبت نام برای مخاطب ، دیگر نیازی به کارهای اضافی نیست .

 

 

 

5 * نرخ مشارکت مشتری 

در نهایت ، کمپین ها و استراتژی های بازاریابی موفق با پنل اس ام اس و پنل پیامک ،  شامل نظارت بر نرخ لغو مشتری است . به آن کاری که مشغول بودید و منافع مشتری توجه داشتید ، و همچنین آنچه که کار نمی کرد و منجر به اختیارات می شد ، نگاه کنید . این بخش مهمی از کمپین تبلیغاتی اس ام اسی  بعدی شماست ، بنابراین فراموش نکنید که چشم انداز به روی نرخ ها را حفظ کنید .

 

این نکات را در ذهن داشته باشید و با ما ، تفاوت را تجربه کنید .

 

شرکت تک رایان سپهرخاورمیانه

091654900129**07137325725